„Řešíme erozi, péči o půdu i využití aplikací.“ Přihlaste se na podzimní kurzy pro zemědělce a zemědělské poradce

Publikováno: 30. 6. 2025 Doba čtení: 2 minuty

Letošní rok se v našich zemědělských projektech nese ve znamení kurzů s tématem péče o půdu. Spojili jsme se s odborníky a odbornicemi na témata spojená s erozí, technickými aplikacemi nebo administrativními úkony a sestavili týdenní program pro všechny, které zajímá udržitelné zemědělství. Chcete se stát zemědělským poradcem, propojit se se zemědělci ve vašem okolí nebo pomoct s faremním plánem? Letošní poslední kurzy proběhnou v Jihočeském a Jihomoravském kraji v říjnu a listopadu 2025. Přihlaste se i Vy! 

„Řešíme erozi, péči o půdu i využití aplikací.“ Přihlaste se na podzimní kurzy pro zemědělce a zemědělské poradce
© Foto: Martin Matěj

Celý kurz je zdarma a přihlašovat se můžete prostřednictvím tohoto odkazu.

A co o kurzu říkají jeho stávající účastníci a účastnice?


„Kurz bych doporučil prakticky všem. Za mě je jedno, zda jsou to studenti vysokých škol, možná i středních, anebo potom lidi přímo z praxe, protože škála znalostí, které jsem tu získal, je opravdu široká,“ říká Václav, který pracuje jako odborný asistent na technické fakulty České zemědělské univerzity.

Jarních termínů se zúčastnila široká škála lidí z praxe i studentstva.

„Ten kurz přichází v úplně pravou chvíli, kdy řešíme problémy, které nám způsobuje změna klimatu v krajině,“ říká Lenka, majitelka půdy a jedna z účastnic našeho kurzu.

„Kurz považuji za praktický a velmi inspirativní. Spojuje zkušenosti a informace získané i na jiných seminářích do praktických souvislostí. Dozvěděla jsem se spoustu informací o aplikacích Sowac gis a poznala hodně odborníků kovaných v tématu. Exkurze do zemědělského podniku Renofarmy byla úžasná,” říká Daniela, která pracuje v Místní akční skupině Poodří a zúčastnila se kurzu v Ostravě.

„V našem kurzu máme několik důležitých témat. Je to předcházení erozi, péče o půdu, možnost využití aplikací, které existují. Naším cílem je pestrá, úrodná a zdraví krajina,“ uzavírá Klára, naše koordinátorka projektů pro udržitelné zemědělství.

 Kurzy jsou připravovány ve spolupráci s partnerskými organizacemi Vše pro půdu a NUIK v rámci projektu „Síť poradenství pro udržitelné zemědělství s nižší uhlíkovou stopou na území ČR“ , který je financován Evropskou unií v rámci Národního plánu obnovy. 


Autor: Lucie Miklová, Mediální koordinátorka, ČvT

Související články