Veronika Ambrozy: Naše děti budou roce 2100 naživu. A my už dnes určujeme, jak to tu bude vypadat

Publikováno: 20. 12. 2023 Doba čtení: 1 minuta
Veronika Ambrozy: Naše děti budou roce 2100 naživu. A my už dnes určujeme, jak to tu bude vypadat
© Foto: Youtube M. Rozsypala

Shoříme? Jak bojovat se změnami klimatu? Je na změny už pozdě? Co máme udělat proto, aby planeta byla k žití i za desítky let? A jde Green Deal správným směrem? Michal Rozsypal uspořádal veřejnou debata o klimatu a udržitelnosti, které se zúčastnila naše metodička klimatického vzdělávání Veronika Ambrozy.

Metodička a lektorka našich vzdělávacích programů, spoluautorka a editorka online kurzu pro pedagogy Klimatická změna a spoluzakladatelka platformy Učím u klimatu Veronika Ambrozy v listopadu usedla k diskusnímu stolu s klimatologem ČHMÚ Radimem Tolaszem a environmentální influencerkou Rozárií Haškovcovou v rámci Mashupu Michaela Rozsypala.

„Rozhodně nás má zajímat, co se stane v roce 2100, protože vůbec není daleko, i když nám může připadat, že daleko je,“ říká Veronika. „Je možné, že někdo z vás, kdo tady sedíte, budete ještě naživu. A naživu budou rozhodně naše děti a jak to tu bude vypadat, do velké míry určujeme už teď,“ dodává.

Celý rozhovor o nutnosti snižovat emise a chránit klima, i o výhledech a možných motivacích k takovému počínání, si můžete poslechnout zde:

Video bylo natočeno 13.11.2023 v Knihovně města Hradec Králové za podpory Zastoupení Evropské komise v ČR a Europe Direct Hradec Králové.

Autor: Barbora Vrablíková, mediální koordinátorka environmentálních témat

Související články