Zveme do Jihlavy na diskuzi u kulatého stolu o zemědělském poradenství

Publikováno: 17. 6. 2024 Doba čtení: 2 minuty
Zveme do Jihlavy na diskuzi u kulatého stolu o zemědělském poradenství
© Foto: ČVT

Společně s partnerskými organizacemi NÚIK a Vše pro půdu pořádáme  již ve čtvrtek 20. června diskuzi o současném stavu zemědělského poradenského systému, bariérách a příležitostech pro zavádění změn v zemědělské krajině.

Diskuze u kulatého stolu je součástí projektu „Síť poradenství pro udržitelné zemědělství s nižší uhlíkovou stopou na území ČR“, který Člověk v tísni začal realizovat v tomto roce.

Akce je první ze série několika podobných setkání, na kterých chceme získat vstupní informace a různé pohledy na oblast zemědělského poradenství, které následně využijeme v připravovaném cyklu odborných školení i pro tvorbu nové online platformy, skrze kterou se budou moci snáze propojovat poradci v zemědělství s jednotlivými zemědělci.

V diskuzi se zaměříme na hledání odpovědí na následující otázky: Jaké poradenské služby potřebují zemědělci pro svou práci? Plánujete konzultovat vhodnost krajinných prvků na zemědělské půdě nebo jejich realizaci? K účasti v diskuzi zveme zástupce relevantních organizací a institucí působících v zemědělství i samotné zemědělce a zemědělské poradce. Účast je bezplatná, na místě je zajištěné občerstvení pro účastníky.

Kdy: ve čtvrtek 20. června od 8:45 -12:30

Kde: v Jihlavě na adrese Matky Boží 1186/1

Jak se přihlásit: Pokud se chcete kulatého stolu účastnit, kontaktujte koordinátorku tohoto projektu Kláru Petráskovou, email: klara.petraskova@clovekvtisni.cz, tel.: 723 265 279

Program setkání:

8:45 - Prezence účastníků

9:00 - Představení projektu Síť poradenství pro udržitelné zemědělství s nižší uhlíkovou stopou na území ČR - očekávané výstupy a přínosy (Klára Petrásková, Člověk v tísni, o.p.s.)

9:15 - Zaměření odborných kurzů v roce 2025 (Dominika Čermáková, Vše pro půdu, z.s.)

9:40 - Výsledky provedených rozhovorů se zemědělci a poradci; současný stav poradenského systému (Krajinohled, z.s.)

10:00 - Diskuze a sdílení zkušeností účastníků

11:30 - Praktický příklad spolupráce NUIK se zemědělským podnikem (Eva Procházková, Národní ústav pro integrovanou krajinu)

11:45 - Využívání indexu krajinného zdraví (Jakub Zelený, Člověk v tísni, o.p.s.)


Projekt „Síť poradenství pro udržitelné zemědělství s nižší uhlíkovou stopou na území ČR“ je financován Evropskou unií v rámci Národního plánu obnovy.


Autor: Václav Zeman

Související články